Blog > Komentarze do wpisu

Repertuar na listopad

06. listopada godz. 19:00


Imagine

reż. Andrzej Jakimowski

gat. dramat, komedia

wyst. Edward Hogg, Alexandra Maria Laro, Melchior Derouet ...

kraj: Francja, Polska, Portugalia, Wielka Brytania

rok: 2012

czas: 101 min.

 

  Do prestiżowego ośrodka w Lizbonie przyjeżdża instruktor niewidomych, który za pomocą kontrowersyjnych metod uczy młodych pacjentów sztuki orientacji w przestrzeni.

 

13. listopada godz. 15:00

 

Więcej niż miód

reż. Marcus Imhoof

gat. dokumentalny

kraj: Austria, Niemcy,                    Szwajcaria

rok: 2012

czas: 90 min.

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?

(mat. dystrybutora)

20. listopada godz. 19:00

 

Kongres

reż. Ari Folman 

wyst. Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hammm i inni

gat. science-fiction, animacja

kraj: Belgia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Polska, Izrael

rok: 2013

czas: 120 min.

 
W "Kongresie" zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać "zeskanowana" dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia.

27. listopada godz. 15:00

 

Dziewczyna z szafy

gat. : dramat, komedia

reż.: Bodo Kox

wyst.: Magdalena Różańska (Magda), Wojciech Mecwaldowski (Tomek), Piotr Głowacki (Jacek, brat Tomka)...

kraj: Polska

rok:2012

czas: 90 minut

 

 
  "Dziewczyna z szafy" opowiada historię braci Jacka i Tomka oraz Magdy. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta - specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn - własnego wyboru, ale też "nadprzyrodzonej" sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.
czwartek, 24 października 2013, maria97

Polecane wpisy

 • Repertuar na październik - będzie dokumentalnie

  2. października 2013 godz. 15:00 Miłość reż. Filip Dzierżawski gat. film dokumentalny kraj: Polska rok: 2012 czas: 92 min. Pięciu kumpli, którzy ch

 • Do trzech razy...

  25 września o godz. 19-tej odbędzie się projekcja filmu "Raj:wiara". Zamawialiśmy go już dwa razy i nigdy nie dotarł. Trzymajmy kciuki, żeby tym razem udało się

 • Repertuar na kwiecień

  3. kwietnia godz. 19:00 Miłość reż. Michael Haneke scen. Michael Haneke obsada: Jean-Louise Trintignant, Emmanuelle Riv