Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Powitanie | Repertuar | Wydarzenia
RSS

Aktualności

sobota, 02 marca 2013

PISF przyznał nam dofinansowanie na działalność Klubu w roku 2013. Odbędą się więc coroczne imprezy: Młodzieżowe Seminarium Filmowe i Święto Dokumentu.

piątek, 01 marca 2013

Nie udało się w roku 2012-tym zorganizować Święta Dokumentu. Na zaproszenie gości zabrakło pieniędzy, na zorganizowanie Święta własnymi siłami zabrakło czasu. Odrobimy jednak zaległości.

niedziela, 21 października 2012

W środę, 24.10.2012 r. w sali JP2 odbędzie się drugie spotkanie w ramach edukacji filmowej. Wyświetlony zostanie następny, po „Psychozie, film Alfreda Hitchcocka „Zawrót głowy”. Po seansie przewidziana jest rozmowa oraz prezentacja fragmentów filmów inspirowanych twórczością mistrza suspensu („Lęk wysokości” Mela Brooksa i „Z-boczona historia filmu” Slavoja Żiżka). Zostanie również wspólnie ustalony repertuar na najbliższe tygodnie (propozycje znajdują się w gablocie DKF-u na małym holu).

Zapraszamy wszystkich filmożerców, a także tych, którzy interesują się tematyka filmową, choć może jeszcze sobie tego nie uświadamiają.Do końca roku kalendarzowego DKF "Raczek" będzie działał w dwóch miejscach. Dorosły DKF będzie miał siedzibę w kinie Palladium, młodzieżowy w Liceum im. W. Pola. Seanse w kinie Palladium odbywać się będą co dwa tygodnie w środy, począwszy od 17 października, o godzinie 19-tej. W pozostałe środy o godz. 15-tej młodzież spotykać się będzie w Liceum.  Ponadto we wtorki o 13:15 w bibliotece licealnej spotykają się miłośnicy filmów dokumentalnych.

sobota, 03 marca 2012

Nasz DKF nie otrzymał w tym roku dofinansowania z PISF-u. PISF na swojej stronie podaje:

"Niestety, ze względu na niższe, niż w 2011 roku, środki finansowe pozostające w dyspozycji PISF na programy inne, niż Produkcja Filmowa (łącznie o 19,8 mln zł), byliśmy zmuszeni do redukcji dotacji PISF niemalże o połowę. Z tego względu wiele cennych przedsięwzięć otrzymało odmowę finansowania lub jego zmniejszenie. Z powodu wyczerpania się środków PISF na programy inne, niż Produkcja Filmowa, Promocja polskiego filmu za granicą i Rozwój kin, jesteśmy zmuszeni do zamknięcia naboru wniosków w kolejnych sesjach roku 2012."

No to co? Koniec DKF-u?

wtorek, 28 lutego 2012

Radio Gra Bydgoszcz organizuje konkurs "Kobieta Roku". Wśród nominowanych pań  jest Dominika Kosińska - organizatorka AFF-Ery Filmowej. Ja zagłosowałam. A Ty? Zastanów się. Głosować można na stronie:

http://bydgoszcz.gra.fm/uczestnicy-konkursow/7231/dominika-kosinska


czwartek, 26 stycznia 2012

DKF i LO organizują wyjazd na AFF-Erę Filmową do Bydgoszczy. Chętni mogą zgłaszać się do biblioteki.
ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ:


Kochani Miłośnicy Kina, Przyjaciele,
Zbliżają się ferie zimowe, czas najwyższy zatem zaprosić Was do Bydgoszczy na kolejną edycję AFF-Ery Filmowej! Nasza impreza od lat łączy w sobie walory edukacyjne z dobrą zabawą... 

DALSZE INFORMACJE NA STRONACH AFF-ERY  http://www.affera.palac.bydgoszcz.pl/index.php