Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Powitanie | Repertuar | Wydarzenia
RSS

Repertuar

czwartek, 24 października 2013

06. listopada godz. 19:00


Imagine

reż. Andrzej Jakimowski

gat. dramat, komedia

wyst. Edward Hogg, Alexandra Maria Laro, Melchior Derouet ...

kraj: Francja, Polska, Portugalia, Wielka Brytania

rok: 2012

czas: 101 min.

 

  Do prestiżowego ośrodka w Lizbonie przyjeżdża instruktor niewidomych, który za pomocą kontrowersyjnych metod uczy młodych pacjentów sztuki orientacji w przestrzeni.

 

13. listopada godz. 15:00

 

Więcej niż miód

reż. Marcus Imhoof

gat. dokumentalny

kraj: Austria, Niemcy,                    Szwajcaria

rok: 2012

czas: 90 min.

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?

(mat. dystrybutora)

20. listopada godz. 19:00

 

Kongres

reż. Ari Folman 

wyst. Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hammm i inni

gat. science-fiction, animacja

kraj: Belgia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Polska, Izrael

rok: 2013

czas: 120 min.

 
W "Kongresie" zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Mieszka z dwójką dorastających dzieci na rancho, z dala od cywilizacji, kiedy wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać "zeskanowana" dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając w każdym kolejnym filmie wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia.

27. listopada godz. 15:00

 

Dziewczyna z szafy

gat. : dramat, komedia

reż.: Bodo Kox

wyst.: Magdalena Różańska (Magda), Wojciech Mecwaldowski (Tomek), Piotr Głowacki (Jacek, brat Tomka)...

kraj: Polska

rok:2012

czas: 90 minut

 

 
  "Dziewczyna z szafy" opowiada historię braci Jacka i Tomka oraz Magdy. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta - specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn - własnego wyboru, ale też "nadprzyrodzonej" sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.
piątek, 27 września 2013

 

2. października 2013 godz. 15:00                                                 

 Miłość

reż. Filip Dzierżawski

gat. film dokumentalny

kraj: Polska

rok: 2012

czas: 92 min. 

  Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie "Miłość". "Miłość" to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie. Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. 

 

9.października 2013 godz.19:0                  

Sugar Man       

reż. Malik Bendjelloul

gat. film dokumentalny

kraj: Szwecja, Wielka Brytania

rok:2012

czas trwania: 85 min.                               

 

 

 


 

 Laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne. Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi...

 

16. października godz. 13:15

Dziennik z podróży

reż. Piotr Stasik

wyst. Tadeusz Rolke, Michał Gonicki

gat. film dokumentalny

kraj: Polska

rok: 2013

czas trwania: 97 minut


 

 - Pochodzę z małej wsi i kiedy byłem nastolatkiem, kopiąc ziemniaki marzyłem, żeby przyszedł do mnie mistrz. On do mnie nie przyszedł, ale po latach tym filmem spełniłem swoje marzenie o podroży z mistrzem fotografii – mówił reżyser Piotr Stasik.

Film "Dziennik z podróży” w reżyserii Piotra Stasika to jeden z filmów konkursowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To opowieść o utytułowanym i leciwym fotografiku (Tadeuszu Rolkem), który ze swoim nastoletnim uczeniem wyrusza w Polskę, by portretować mieszkańców małych miejscowości. Dla chłopca jest to doskonała okazja, by poznać tajniki tradycyjnej fotografii. Dla obu bohaterów – szansa na przeżycie pięknej przyjaźni.

Wzięte ze strony polskiego radia

 

23. października godz. 19:00                    

Dzień kobiet

reż. Maria Sadowska

wyst. Katarzyna Kwiatkowska, Eryk Lubos, Julia Czuraj, Dorota Kolak

gat. dramat

kraj: Polska

rok: 2012

czas trwania: 90 min.

 Halina poświęca życie dla pracy. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje.

 

30 października 2013 godz. 19:00                                                                           

Dzisiejsze czasy

reż. Charles Chaplin

wyst. Charles Chaplin,  Paulette Goddard, Henry Bergman 

gat: komedia

kraj: USA

rok: 1936

czas trwania: 87 minut

 

 Ostatnie nieme arcydzieło Charlesa Chaplina, które powstało prawie dziesięć lat po wprowadzeniu dźwięku. Pewien robotnik, wykończony nerwowo, dostaje się do szpitala psychiatrycznego. Potem wielokrotnie popada w konflikt z prawem i ma kłopoty ze znalezieniem nowej pracy. Poznaje piękną dziewczynę....

 

 

niedziela, 22 września 2013

25 września o godz. 19-tej odbędzie się projekcja filmu "Raj:wiara". Zamawialiśmy go już dwa razy i nigdy nie dotarł. Trzymajmy kciuki, żeby tym razem udało się go wyświetlić.

 

sobota, 02 marca 2013

3. kwietnia godz. 19:00

Miłość

reż. Michael Haneke

scen. Michael Haneke

obsada: Jean-Louise Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert,Alexandre Tharaud

gat. dramat

 kraj: Austria, Francja, Niemcy 

rok: 2012

czas trwania: 127 min.  Fabuła koncentruje się na starszym małżeństwie, Anne i George'u, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami kiedy ona doznaje wylewu i jest sparaliżowana. 

 

10. kwietnia godz. 19:00

Mistrz

reż. Paul Thomas Anderson

scen. Paul Thomas Anderson

obsada: Amy Adams, Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman

gat. dramat

 kraj: USA

rok: 2012

czas trwania: 137 min.

 

Historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia. To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. 


17. kwietnia godz. 15:00

Nieulotne

reż. Jacek Borcuch

scen. Jacek Borcuch

obsada:Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Andrzej Chyra

gat. dramat

 kraj: Hiszpania, Polska

rok: 2013

czas trwania: 95 min. 

 
 Historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów. 

 

Materiały z serwisu

W pierwszą środę (06.03) w LO odbędą się zajęcia z edukacji filmowej dla młodzieży. Tematem będzie portret młodzieży we współczesnym kinie na przykładzie "Bejbi blues" i innych filmów. Zapraszamy gimnazjalistów.

W drugą środę (13.03) laureat Oscara "Operacja Argo"

13.marca godz. 19:00

Operacja Argo

reż. Ben Affleck 

scen. Chris Terrio 

Czwartego listopada 1979 r., kiedy irańska rewolucja osiągnęła punkt kulminacyjny, bojownicy dokonali szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie i wzięli pięćdziesięciu dwóch amerykańskich zakładników. Jednak w ferworze wydarzeń szóstce Amerykanów udało się uciec. Znaleźli schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że odnalezienie i zabicie tej szóstki jest tylko kwestią czasu, specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, Tony Mendez z CIA, przedstawia ryzykowny plan wywiezienia ich z kraju. To plan tak nieprawdopodobny, że wydarzyć mógłby się tylko w filmie.


20. marca

Niemożliwe

reż. Juan Antonio Bayona

 scen. Sergio G. Sanchez

 

  Tajlandia, 2004 rok. Maria i Henry wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei. 

27. marca

Pasja

reż. Mel Gibson

gat. historyczny, dramat, kostiumowy, religijny

kraj: USA, Włochy

rok: 2004

czas trwania: 125 minut

 
Film przedstawiający ostatnie 12 godzin życia Jezusa Chrystusa ma być wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. "Pasja" to opowieść prowokująca do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu - a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach.

Materiał z serwisu

piątek, 01 marca 2013

 

6 lutego godz. 19:00

Pokłosie

reż. Władysław Pasikowski

 

 

  Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów. 


 

13 lutego g0dz. 19:00

Bez wstydu

reż. Filip Marczewski

    
Film o "grzesznej miłości" brata i siostry, o bolesnym dojrzewaniu bohaterów i sprzeciwie wobec kulturowego tabu, w końcu o prawie do wolności własnego życiowego wyboru. Tadek jest zbuntowanym przeciwko światu chłopcem. Tuż przed końcem roku szkolnego ucieka od swojej ciotki do mieszkającej na południu Polski siostry. Anka to jedyna miłość samotnego chłopaka, który nieoczekiwanie uświadamia sobie swoją erotyczną fascynację siostrą. Targany wewnętrznym poczuciem winy bezskutecznie próbuje walczyć z tą miłością. Nie bacząc na społeczne i moralne konsekwencje, chce udowodnić, że wart jest zakazanego uczucia. Anka, sama emocjonalnie rozbita, tkwiąc w toksycznym związku z szefem miejscowych neonazistów, nie potrafi odrzucić erotycznej adoracji młodszego brata. Nie mniej niż brat potrzebuje ciepła i miłości. Chłopak, walcząc o miłość, początkowo ignoruje Irminę, bezkompromisową Cygankę walczącą o jego uczucie lub choćby zainteresowanie. Irmina widzi w Tadku jedyną szansę na uwolnienie się od swojego tabu - klanowego prawa nakazującego romskiej kobiecie posłuszeństwo, rezygnację z własnych marzeń i planów życiowych. Zmuszona do wyjścia za mąż za wybranego przez rodzinę Roma, demonstracyjnie zrywa uświęconą tradycją ceremonię własnych zaślubin. Całość tego opowiadania rozgrywa się w ciągu kilkunastu upalnych letnich dni na Dolnym Śląsku na tle rywalizującej ze sobą społeczności Romów i podnoszących głowę polskich neofaszystów.

 

 

 

27 lutego godz. 15:00

Bejbi blues

reż. Kasia Rosłaniec

 
 Film przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. Ojciec Antosia to nastoletni Kuba. Natalia nie jest pewna, czy kocha Kubę, a Kuba nie wie, czy kocha Natalię. Jednak dziewczyna chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę Natalia zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania... 

 

 

27 lutego godz. 19:00

 Fuck for Forest

Reż. Michał Marczak

 
  Młody Norweg Danny pochodzi z zamożnej, konserwatywnej rodziny. Zawsze miał trudności ze znalezieniem wspólnego języka z bliskimi. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka ludzi z grupy "Fuck For Forest", którzy gromadzą pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Wszystkie filmy są własnej produkcji, do której czasami zapraszani są również przechodnie na ulicy. Dostęp do porno jest nieograniczony, a cena wynosi 15 dolarów miesięcznie. Lider grupy Tommy wraz z partnerkami Leoną i Natty stworzyli organizację z nadzieją uratowania choćby małej części amazońskiej dżungli. Jednocześnie głęboko wierzą w to, że wyzwolą świat z seksualnych zahamowań. Atmosfera panująca w "Fuck For Forest" całkowicie odpowiada Danny’emu: wolny seks w komunie, szczytny cel ratowania świata i wolność od burżuazyjnych wartości. Odmawiając dostosowania się do obowiązujących norm, grupa skryła się w bajkowej krainie, przedziwnie łączącej odpowiedzialność społeczną z hedonizmem. Członkowie komuny są jedynymi osobami, wśród których Danny może zaspokoić swoje ekshibicjonistyczne potrzeby. "Fuck For Forest" udaje się zebrać olbrzymie fundusze, głównie dzięki entuzjastom wolnego seksu dla ekologii, żyjącym na całym świecie. Grupa wybiera się do Amazonii, aby zbawiać świat: kupić ziemię i oddać ją Indianom za darmo. Wspólna podróż w głąb Amazonii nie jest jednak wolna od konfliktów. Ideowy i praktyczny sens przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania w zetknięciu z rzeczywistością Amazonii.

Materiały z serwisu

08:40, raczek2010 , Repertuar
Link Dodaj komentarz »

16 stycznia  godz. 15:00

Obława

  
Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Jej głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz oddziału partyzanckiego, specjalizujący się w wykonywaniu wyroków śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Tym razem Wydra dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta Kondolewicza. 

 

23 stycznia godz. 19:00

Zakochani w Rzymie

reż. Woody Allen

  Komedia poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami.

 

30 stycznia godz. 15:00

Kochankowie z księżyca

reż. Wes Anderson

  Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. ubiegłego wieku. Dwójka młodych, zakochanych w sobie ludzi postanawia uciec z miasta. Osiedlają się w jednym z małych odległych miasteczek, myśląc że udało im się uciec na dobre, rozpoczyna się jednak pościg a życie w miasteczku staje na głowie. 

 

Materiały z serwisu

08:39, raczek2010 , Repertuar
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 października 2012

17 października godz. 19:00          

Roman Polański: moje życie

Reżyseria: Laurent Bouzereau

 

Gatunek: dokumentalny

 

Kraj: Wielka Brytania

 

Rok: 2011

 

Czas trwania: 92 

 Filmowa spowiedź Romana Polańskiego: artysty, człowieka wrażliwego i pełnego skrajnych emocji, które nagromadziły się podczas barwnego i złożonego życia. Polański, przebywając w areszcie domowym w Szwajcarii, zaprosił do domu w Gstaad swojego przyjaciela. Ich wielogodzinne rozmowy to próba odbudowania pewnego świata, przywołania wspomnień, zdarzeń, bolesnych, trudnych przeżyć.

 Źródło:http://www.stopklatka.pl/

 

 

 31 października godz. 19:00

Raj:Miłość

Reżyseria i scenariusz: Ulrich Seidl

Scenariusz: Veronika Franz

Obsada: Maria Hofstätter, Margarete Tiesel, Inge Mauxi   

Gatunek: dramat

Kraj: Austria, Francja, Niemcy

Rok: 2012

Czas trwania: 120

 UWAGA!!!

Film tylko dla dorosłych.

  Tytułowy "raj" to okolice nadmorskich kurortów w Kenii, gdzie Europejki w średnim wieku (tzw. "sugar mamas") udają się na poszukiwanie "beach boysów" - młodych Afrykańczyków, którzy za pieniądze spełniają ich seksualne fantazje. Dla osamotnionej Teresy, matki dojrzewającej nastoletniej córki, to wymarzone miejsce na huczne spędzenie pięćdziesiątych urodzin. Decyzję podejmuje bez wahania. Zostawia pod opieką córkę i jedzie na wakacje do kenijskiego kurortu z nadzieją na znalezienie miłości i przeżycie seksualnej historii swojego życia...

Źródło:http://www.stopklatka.pl/

 

23. maja godz. 19:00

MINISTER                                       

 Reżyseria: Pierre Schoeller

Scenariusz: Pierre Schoeller

Obsada: Arly Jover, Zabou Breitman,  Michel Blanc   

Gatunek: polityczny/dramat/thriller

Kraj: Belgia, Francja

Rok produkcji: 2011

Czas trwania: 112 min


 
  

Minister transportu – Bertrand Saint-Jean budzi się w środku nocy. Dzwoni jego osobista sekretarka. Autobus z dziećmi wpadł do rowu w ośnieżonych Ardenach. Jest kilka śmiertelnych ofiar. Minister nie ma wyjścia, musi jechać na miejsce tragedii, bo tego oczekują od niego wyborcy i media. W świetle kamer współczuje rodzinom ofiar i buduje własny wizerunek medialny. W ten sposób uruchamia szalony wir nieoczekiwanych zdarzeń, które wymagają szybkich i przemyślanych decyzji.

  Źródło:http://www.stopklatka.pl/

 30. maja godz.19:00

Wszystkie odloty Cheyenne’aReżyseria i scenariusz: Paolo Sorrentino

Scenariusz: Umberto Contarello

Obsada: Sean Penn, Frances McDormand,
Judd Hirsch
  

Gatunek: komedia/dramat

Kraj: Włochy, Irlandia, Francja

Rok produkcji: 2011

Czas trwania: 118 min


 

 

Cheyenne to dawny muzyk rockowy, który w wieku pięćdziesięciu lat wciąż nosi się jak za czasów swej młodości. Śmierć ojca, z którym nie był w najlepszych stosunkach, sprawa że wraca z Europy do USA. Tam odkrywa, że jego rodzic miał obsesję - chciał zemścić się za upokorzenia, których doznał z rąk pewnego człowieka.    

Źródło:http://www.stopklatka.pl/

sobota, 17 marca 2012

4 kwietnia godz. 15:00

Idy marcowe

Reżyseria: George Clooney

Scenariusz:Beau Willimon, Grant Heslov

Zdjęcia: Phedon Papamichael

Obsada: Ryan Gosling, George Clooney, Marisa Tomei

USA, 2011, 101 min 

 Film jest historią pracownika sztabu wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta. Młody, pełen ideałów mężczyzna, wraz z rozwojem kampanii wyborczej, coraz bardziej zanurza się w brudny świat politycznych trików.   

 

 

11 kwietnia 19:00

Sponsoring

Reżyseria: Małgorzata Szumowska

Scenariusz: Tine Byrckel

ZdjęciaMichał Englert

Obsada: Juliette Binoche, Joanna Kulig,  Krystyna Janda

Francja, Polska, Niemcy, 2011, 100 min


Anna, dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie call girls – Charlotte oraz Alicję. Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny – wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku. Seks, pieniądze, mężczyźni i miłość już nigdy nie będą dla niej tym samym...


 

 

20 kwietnia godz. 8.00

Róża

Reżyseria: Wojciech Smarzowski

Scenariusz: Michał Szczerbic

Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr

Obsada: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Malwina Buss

Lato 1945 roku. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej – przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności...

 


25 kwietnia godz. 19:00

Rozstanie

Reżyseria, scenariusz:  Asghar Farhadi

 Zdjęcia:  Mahmood Kalari

 Obsada:  Peyman Moadi, Leila Hatami, Sareh Bayat ...

Iran, 2011, 123 min

Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly?", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.


 

 

 
1 , 2